Dodávateľ rastlín, ktoré nenájdete v bežných záhradníctvach                                                                                       

l cenník l home l e-mail l reklama  l       
 
sdfdddd

ZÁHRADNÍCTVO

HOSTA E-SHOP
ĽALIOVKY E-SHOP

HOSTA

ĽALIOVKY

OBJEDNÁVKA         

KDE NÁS NÁJDETE

NEVIETE SI VYBRAŤ?    

MISS HOSTA SR
BONSAJ HOSTA
U NÁS DOMA
ATLAS HOST

navštívte aj...

Rebríček 

najpopulárnejších 

kultivarov Host v

USA

 

Najobľúbenejšia hosta SLOVENSKA:

2004 Halcyon

2005 June

2006 June

2007 Steined Glass

2008 Janet

2009-12 Ice Age Trail

2013 Autumns Frost

 

Hlasujete!

MISS HOSTA SR 2014

 

   

 

Stránka bola daná do prevádzky

dňa: 22. 3. 2004

Posledne upravené: 1. 12. 2013

 

 

kvety, záhradníctva, trvalky, kvetinárstva,  letničky,  okrasné, ruže, ovocie, záhrada, architektúra, garden design, tulipány, narcisy, ľalie, krušpán, skalničky, bonsaj, škôlka, lesná, les, sadenice, ovocie, vinárstvo, vinič, sadovníctvo, aranžovanie, liečivé rastliny, okrasná, zoznam, katalóg, zelenina, obilie, jačmeň, kukurica, sekací, žatva, stroj, črepník, kontajner, rašelina, zemina, substrát, traktor, stroj,  

pestujeme hosty l nároky na svetlo l presádzanie l hosta v záhradnej architektúre

 

Typickým stanovišťom pre pestovaie host je tienne alebo polotienne miesto v záhrade.

Voňavé hosty: Potrebujú viac svetla aby pekne kvitli. Tieto hosty sú schopné zniesť aj viac poobednajšieho slnka. V plnom tieni kvitnú slabo a rastú pomaly. Medzi voňavé patria kultivary Royal Standard, So Sweet, Honeybells a pod.

Žlté hosty: Hosty, ktoré sú žlté alebo majú žltý stred musia mať počas dňa aspoň 2-3 hodiny priameho slnka. V opačnom prípade zostávajú svetlo alebo dokonca celkom zelené.

Takmer plné slnko: Existuje niekoľko kultivarov, ktoré sú schopné zniesť aj silné slnko (dokonca celodenné v stredných a vyšších polohách). Slnko dobre znáša Agust Moon, Sun Power, Rayal Standard, Honeybells, Francee, Lancifolia a pod.

Pestrolisté hosty: Tieto variety majú menej chlorofylu a rastú dobre v polotieni najmä ak majú raňajšie slnko. Plné slnko či plný tieň im vyhovuje menej. 

Tmavé hosty: Všeobecne, čím sú listy vašej hosty tmavšie, tým menej slnka potrebuje. Má dostatok chlorofylu a tieň jej nevadí. V celkom tmavých zákutiach však majú tendenciu mať menej väčších listov, čo nemusí byť vždy žiadúce. 

Polievanie: Ak udržíte hosty v dostatočne vlhkej zemi znesú intenzívnejšie slnko ako v tom prípade, ak budú rásť v silne presýchavej pôde.

Hosta Paradigm je v tieni zelená, s tmavším zeleným okrajom. V druhej polovici sezóny sa v polotieni, kde má slniečko viac prístupu, stred listov vyfarbí do latista.

Nároky na svetlo

Hosty pestujte v polotieni alebo plnom tieni.

Najnebezpečnejšie je poobedňajšie slnko, najmä v čase medzi 11.00 a 16.00.

Ak ste nútení pestovať hosty na polotiennom alebo slnečnom stanovišti, udržujte ich vo vlhkej pôde a v závetrí, pretože suchá pôda a vietor môžu zhoršovať pôsobenie slnka.

Dôležitá je aj nadmorská výška. V chladnejších, severnejších oblastiach a vyšších nadmorských výškach, kde nie je slnko tak intenzívne, vydržia hosty na slnku dlhšiu dobu. Naopak na juhu a v nižších polohách treba byť veľmi opatrení, pretože aj krátkodobé pôsobenie poobedňajšieho slnka môže hosty poškodiť.

Neexistujú kultivary celkom odolné proti slnku. Niektoré druhy vydržia na slnku dlhšie ako iné, najmä tie so svetlejšími listami. Uvádzame ich niekoľko takých kultivarov. Považujte toto ale len za odporúčanie, pretože každá lokalita a stanovište je iné. Preto dobrá rada na záver: zvoľte iné trvalky na plné slnko. Napríklad ľaliovky, z ktorých máme v našej ponuke niekoľko  krásnych kultivarov.

Farba listov funkií sa mení v závislosti od intenzity svetla, ktorá sa im dostáva.

 

Kultivar June v tieni.

 
 
Kultivar June na slenečnom stanovišti.  

Hosty s vysokou schopnosťou tolerovať viac slnka

POZOR!! Nasledujúce riadky berte ako čisto naše odporúčanie. Nedávame žiadnu garanciu, že nasledujúce rastliny budú úspešne prežívať aj plné slnko (všetko závisí od lokality, obsahu vlahy v pôde, nadmorskej výšky a pod). 

Modré hosty: Blue Angel, Sieboldiana Elegans, Halcyon, Krossa Regal.

Pestrolisté hosty: Francee, So Sweet, Sugar and Cream.

Zelené hosty: Honeybells, Lancifolia, Invicible, Royal Standard.

Žlté hosty: August Moon, Sun Power.

 

 

 

Niektoré trvalky na tiennom mieste výborne dopĺňajú hosty. Sú to napríklad čemerice, pakosty, pivónie, a ďalšie. Sú aj v našej predajni v Žiari nad hronom.

Sortiment host pre rok 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kvety, záhradníctva, trvalky, kvetinárstva,  letničky,  okrasné, ruže, ovocie, záhrada, architektúra, garden design, tulipány, narcisy, ľalie, krušpán, skalničky, bonsaj, škôlka, lesná, les, sadenice, ovocie, vinárstvo, vinič, sadovníctvo, aranžovanie, liečivé rastliny, okrasná, zoznam, katalóg, zelenina, obilie, jačmeň, kukurica, sekací, žatva, stroj, črepník, kontajner, rašelina, zemina, substrát, traktor, stroj,  

 

Záhradníctvo HOSTA

Dr. Jánského 2700/33965 01

Žiar nad Hronom Slovenská Republika 

Telefón: (++421) 0907 237 791

E-mail: dana@hostazahrada.sk

URL: http://www.hostazahrada.sk

 

  TOPlist